از خوب به عالی4

سلام دوست ارزشمندم رسیدم به قسمت پایانی از اینکه چطور بتوانیم کسب و کاری عالی داشته باشیم

از خوب به عالی

تحول یعنی، حرکت دادن چرخ. “ایگور استراوینسکی”

چرخه رشد و چرخه نابودی

آیا تا به حال از افرادی که به پیشرفت رسیده‌اند پرسیده‌اید که با چند بار تلاش توانسته‌اند به این موفقیت برسند؟ تجسم چرخ گردان این احساس کلی را در ما ایجاد می‌کند که کدام عامل درونی در سازمان‌ها موجب تحول آن‌ها از رده خوب به عالی شد. قطعاً این تحول یک شبه و در یک موقعیت به وجود نیامده است.

ما همیشه فکر می‌کردیم و شاید فکر می‌کنیم که یک عامل بزرگ پیدا خواهیم کرد که پیشرفت ناگهانی را پدید می‌آورد. شاید بسیاری از شرکت‌هایی که به موفقیت رسیده‌اند هم متوجه تغییراتی که در سازمان شکل‌گرفته تا به این مرحله برسند نشده باشند تا زمانی که این تحول به وقوع پیوسته است.

این یک معنا دارد “اثر مرکب”. اثر مرکب بیان می‌کند، هر کار و فعالیتی ( مفید یا مضر) که افراد انجام می‌دهند در زمان کوتاه نتیجه آن را نمی‌بینند بلکه این نتیجه در درازمدت اثر خود را نشان خواهد داد که در گذر زمان چه اتفاقی رخ داده است. پس هیچ لحظه معجزه‌آسایی در کار نبوده است.  در زمان حرکت محدودیت‌هایی هم وجود دارد که مانع حرکت می‌شود و این انکارناپذیر نیست. اما می‌توان با مدیریت و تصمیم‌های به موقع به سمت عالی شدن حرکت کرد.

چرخه رشد شامل موارد زیر است:

 • پیشرفت فزاینده همگام با مفهوم خارپشتی
 • رشد فزاینده دستاوردهای آشکار
 • استقبال مردم برای مشارکت که به واسطه دستاوردها برانگیخته شده است.

اما چرخه نابودی:

 • دستاوردهای مأیوس‌کننده
 • فقدان سازندگی تدریجی، فقدان شتاب فزاینده
 • مسیر جدید، برنامه جدید، رهبر جدید، رویدادهای اتفاقی، عملکردهای موقتی یا خریدن شرکت‌ها
 • واکنش بدون درک واقعی

از موارد دیگر در رسیدن به چرخه نابودی می‌توان به مدیرانی اشاره کرد که وقتی وارد سازمانی می‌شوند چرخه قبلی را متوقف و آن را به سمتی جدید سوق می‌دهند که این کار باعث شکست بیشتر خواهد شد. این انسجام است که باعث پیشرفت و حرکت از خوب به عالی می‌شود.

 

از خوب به عالی

کار، بزرگ‌ترین جذابیت زندگی است. “پابلو پیکاسو”

از رهسپاری به تعالی تا ماندگاری

شرکت پابرجا یا نوپا+ مفاهیم خوب به عالی= دستاوردهای عالی و ماندگار+ مفاهیم پایداری= شرکت عالی و باثبات

   جهت ماندگاری

 • عامل مهم استخدام افراد مناسب و بهره‌گیری از آن‌ها برای رشد است. از این طریق شرکت‌ها، سازمان‌ها و کسب و کارها می‌توانند به درآمدهای خود افزوده و به عالی شدن برسند.
 • داشتن تواضع و فروتنی عامل دیگری برای ماندگاری است.
 • تفکر پایدار نیز باعث موفقیت می‌شود. اگر این مطلب را به خاطر بسپاریم که از طریق خدماتی که ارائه می‌دهیم مسئله‌ای حل می‌شود و ما نیز از آن سود می‌بریم، سودهای بیشتری کسب خواهیم کرد. نحوه عملکرد خود را به طور پیوسته با دنیای در حال تغییر وفق دهید و ارزش‌های نهادی و هدف خود را حفظ کنید.
 • ارتباط بین اهداف بزرگ، مخاطره‌آمیز و جسورانه با سه محور مفهوم خارپشتی مهم برای پیشرفت است.

 

ساختن چیزی عالی سخت تر از ساختن چیزی خوب نیست. پس چرا عالی نباشیم. وقتی به این درجه برسیم قطعاً زندگی راحت تر و نتایج خیلی بهتری کسب خواهیم کرد و انجام فعالیت‌های بیهوده را کنار بگذارید.

عالی شدن کاری آسان نیست اما با تلاش می‌توانید نه فقط کار، بلکه زندگی شما نیز به سمت عالی بودن سوق پیدا می‌کند. وقتی زندگی شاد و سرشار از موفقیت داشته باشیم، کاری سرشار از موفقیت خواهیم داشت و به دیگران هم این انرژی را منتقل خواهیم کرد. در هر زمینه‌ای که فعال باشیم می‌توانیم بالا و بالاتر برویم و چرخه موفقیت به گردش درخواهد آمد.

 

هر روز بهترین خود باشیم

سمیرا براهوئی

برای انتشار در شبکه های اجتماعی از دکمه های روبه رو استفاده کنید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در skype
سمیرا براهوئی

سمیرا براهوئی

مدرس شخصیت شناسی و توسعه فردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *