از خوب به عالی3

سلام دوست ارزشمندم در 2قسمت قبل راجع به مباحثی در مورد اینکه چطور کسب و کاری عالی داشته باشیم صحبت کردیم و در این بخش با دو مرحله دیگر آشنا خواهیم شد.

از خوب به عالی

   آزادی فقط بخشی از یک داستان و نیمی از حقیقت است… به همین دلیل است که من توصیه می‌کنم، در مقابل مجسمه آزادی در ساحل شرقی، یک مجسمه مسؤولیت هم در ساحل غربی نصب شود. “ویکتور ای فرانکل”

 فرهنگ مبتنی بر نظم

برای رسیدن به موفقیت برنامه‌ریزی، نظم مالی، نظم سیستم و مدیریت باتجربه ضروری است. در هر کار و فعالیت نظم باعث رسیدن به اهداف می‌شود. داشتن نظم در کارها و فعالیت‌ها باعث می‌شود افکارتان نیز منظم شود و بتوانید در مواقع بحرانی بهترین تصمیم‌ها در کمترین زمان بگیرید.

اهداف خود را برای یک سال مشخص کنید و فعالیت‌هایی که برای رسیدن به آن‌ها لازم دارید نیز بررسی و مشخص کنید تا بتوانید طبق اصول و با نظم خاص به سمت پیشرفت حرکت کنید.

روند حرکت تدریجی سازندگی= افراد منظم + تفکر منضبط + عملکرد منضبط و پیشـــرفت غیرمنتظره

   برای داشتن نظم فهرستی از کارهایی که باید انجام دهید و آنچه نباید انجام دهید را تهیه کنید. با بکاری افراد شایسته و رهبران لایق در هر مورد از فعالیت‌هایی که انجام می‌دهید می‌توانید با برنامه‌ریزی به سمت عالی بودن پیش روید.

وقتی شما افراد منظم دارید، نیازی به سلسله‌مراتب ندارید. وقتی افکار منظم دارید، نیازی به تشریفات ندارید. وقتی اعمال شما همراه با نظم باشد، دیگر نیازی به کنترل شدن ندارید. وقتی فرهنگی مبتنی بر نظم را با وجدان کاری ادغام کنید، نوعی قدرت جادویی به دست می‌آورید که شما را به سمت عملکردهای عالی سوق می‌دهد.

 

از خوب به عالی

اغلب انسان‌ها مردن را به فکر کردن ترجیح می‌دهند اما هستند بسیاری که فکر می‌کنند. “برتراند راسل”

شتاب‌دهنده‌های فناوری

استفاده از فن‌آورهای روز امروزه باعث سرعت بخشیدن به کارها و فعالیت‌ها شده است. تا جایی که افراد با کمترین رفت‌وآمد می‌توانند به سرعت کارهای روزمره و تجارت خود را انجام دهند و با سراسر جهان هستی به راحتی ارتباط برقرار کنند و دیگر بعد مسافت، وقت و زبان مطرح نباشد.

بسیاری از شرکت‌ها فقط از طریق یک وب‌سایت اطلاعاتی و یک برنامه کاری تشکیل می‌شود.

شرکت‌ها می‌توانند فعالیت خود را با فناوری‌های روز پیوند بزنند و با ایجاد مسیری درست به موفقیت‌های عالی برسند. استفاده از شبکه‌های مجازی راه‌های ارتباطی گسترده‌ای بین افراد و سازمان‌ها بازکرده و می‌کند. البته آن چه اهمیت دارد این است که بدانید برای کسب‌وکار شما استفاده از کدام نوع از فناوری مناسب است و پاسخ نیازهای شما را می‌دهد.

نکته مهم هر نوع فناوری، هر قدر هم جالب باشد نمی‌تواند به خودی خود انگیزه‌ای برای تغییر از مرحله خوب به عالی ایجاد کند.

روش خزیدن، راه رفتن و سپس دویدن می‌تواند حتی در دوران تحول فناوری سریع و بنیادین، بسیار موثر و کارآمد باشد.

 

هر روز بهترین خود باشیم

سمیرابراهوئی

قسمت سوم

برای انتشار در شبکه های اجتماعی از دکمه های روبه رو استفاده کنید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در skype
سمیرا براهوئی

سمیرا براهوئی

مدرس شخصیت شناسی و توسعه فردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *