از خوب به عالی1

از خوب به عالی

آن چه مرگ را تا این حد دشوار می‌سازد، کنجکاوی ارضا نشده است. “برلی مارکهام

سلام دوست ارزشمندم خوب ماندن، سد راه تعالی است. بعضی از افرادی که در اطراف ما هستند شاید دارای این طرز تفکر باشند، وقتی به یک جایگاهی رسیدن و امنیت پیدا کردند نباید از این محیط خارج شوند. اما افرادی که دیدگاه و نگرش بزرگی دارند و به آینده دورتر می‌اندیشند، همیشه به آنچه هستند و به آن چه انجام می‌دهند قانع نیستند و در ذهن و عمل به آینده عالی فکر می‌کنند. این افراد اگر هم در مسیر لغزش دچار شکست شوند باز به هدف عالی خود فکر می‌کنند و این باعث دوباره روبه‌راه شدن و شروع مجدد می‌شود.

با به دست آوردن دستاوردهای خوب می‌توان در طول مسیر به دستاوردهای عالی رسید. استفاده از فن آوری نیز می‌تواند تحول را تسریع تر کند. اما نباید وجود افراد منضبط با افکار منضبط و عملکرد منضبط چرخه رشد و پیشرفت را به وجود می‌آورند نادیده گرفت. در هر کار و فعالیت استفاده از افراد شایسته، مناسب و متواضع بااراده حرفه‌ای مهم‌ترین دارایی هر کسب‌وکار محسوب می‌شوند. یادمان باشد نتایج عالی یک شبه به دست نمی‌آید.

کسب دستاوردهای بزرگ + مفاهیم ماندگاری = یک شرکت عظیم و ماندگار

خوب دشمن عالی است.

 از خوب به عالی

شما می‌توانید در زندگی از عهده هر کاری برآیید، به شرط آن که برایتان فرقی نکند، آن کار به چه کسی نسبت داده می‌شود. “هری اس.ترومن”

  رهبری سطح پنجم

افرادی که توانایی مدیریت را به صورت حرفه‌ای می‌دانند برای هر کسب و کاری لازم هستند و تلاش می‌کنند به موفقیت برسند و برسانند. رهبران، با تواضع و رفتار مناسب می‌توانند به رشد مجموعه خود کمک شایانی کنند و با پی گیری تلاش می‌کند تا هر آنچه برای در اوج ماندن و به اوج رساندن را انجام دهند. رهبران موفق موفقیت حاصل‌شده را نتیجه تلاش جمع و شکست در مجموعه را ناشی از ضعف مدیریتی می‌دانند و تلاش می‌کنند که به سرعت آن را برطرف کنند.

مدیران در چند سطح می‌توان دسته‌بندی کرد:

  • سطح اول) فردی با توانمندی‌های فوق‌العاده
  • سطح دوم) عضو گروه مشارکت
  • سطح سوم) مدیر کارآمد
  • سطح چهارم) مدیر بانفوذ
  • سطح پنجم) مدیر خلاق یا رهبر

افرادی که صادقانه در یک مجموعه بزرگ یا کوچک سال‌ها فعالیت دارند، به تمامی قوانین و مقررات آشنایی دارند و اگر دلسوز باشد و محیط کسب‌وکار را از خود بدانند می‌توانند افرادی باشند که توانایی رسیدن به رهبری را داشته باشند. فقط باید جستجو کرد و با مشاهده و تجربه فرد را انتخاب کرد.

فروتنی + اراده= سطح پنجم

 

قسمت اول…

هر روز بهترین خود باشیم

سمیرا براهوئی

برای انتشار در شبکه های اجتماعی از دکمه های روبه رو استفاده کنید

تصویر سمیرا براهوئی

سمیرا براهوئی

مدرس شخصیت شناسی و توسعه فردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *