دوباره فکر کن

وقتی از بالا به مشکلات و درگیری‌ها و مشغولیت‌های ذهنی نگاه کنید راه‌حل‌های بهتری پیدا خواهید کرد.
موفقیت

یه جور دیگه هم ممکنه دوست ارزشمندم

دور ریختنی‌ها

    شروع کنید همه ما ایده داریم ایده‌ها جاودانه هستند. اما چیزی که برای همیشه دوام ندارد الهام گرفتن است. الهام‌ها تاریخ انقضا دارند. اما دنیای واقعی را باور نداشته باشید. دنیای واقعی یک مکان نیست، یک بهانه است. یک توجیه است برای اینکه هیچ تلاشی نکنید. پس باید از آن اجتناب کنید. اگر در پوسته این دنیا خراشی ایجاد کنید، می‌بینید که زندگی ساکنین دنیای واقعی مملو از بدبینی و ناامیدی است. آن‌ها انتظار دارند مفاهیم تازه شکست بخورند. آن‌ها می‌پندارند جامعه قابلیت یا آمادگی تغییر را ندارد.

   این موضوعات و صحبت‌ها شاید برای هر فردی از شما پیش آمده باشد اما باید با تمامی این حرف‌ها ایده خود را دنبال کنید و تغییر را به وجود آورید تا دیگران به آن ایمان بیاورند.

   در دنیای کسب‌وکار نیز شکست یک رویداد سرنوشت‌ساز مورد انتظار است. شکست دیگران تنها شکست دیگران است. یادگیری از اشتباهات گذشته یک مبالغه است. اگر دیگران نمی‌توانند در کارشان موفق شوند به شما ربطی ندارد، شما می‌توانید. موفقیت، شما را واقعاً مسلح می‌کند. وقتی کاری به موفقیت می‌رسد، می‌دانید چه چیزی موثر بوده و می‌توانید دوباره آن را تکرار کنید. دفعه بعد حتی آن را بهتر انجام می‌دهید.

موفقیت تجربه‌ای است که در پیروزی به دست می‌آید. حتماً امتحان کنید. خواستن، توانستن است.

   برنامه‌ریزی بلندمدت برای کسب‌وکار نداشته باشید. وقتی حدس‌های شما تبدیل به برنامه می‌شود، وارد منطقه خطر شده‌اید. برنامه‌ریزی را به قسمت‌های کوتاه‌تر مثل هفته یا ماه خلاصه کنید و درباره آن تصمیم بگیرید. سعی کنید مهم‌ترین کاری که باید انجام شود پیدا کنید. در کارها و اهداف خود برنامه‌ریزی‌های کوتاه مدت، میان‌مدت تعیین کنید و هرچند وقت یک‌بار آن‌ها را به‌روزرسانی کنید. کار کردن بدون برنامه‌ریزی ممکن است ترسناک به نظر برسد. اما پیروی کورکورانه از برنامه‌ای که هیچ ارتباطی به واقعیت ندارد، ترسناک تر است.

   حال که برنامه‌ریزی کردید در مورد اینکه اندازه سازمان شما چقدر باید باشد فکر کنید. 5، 20،40، 200 یا فقط خودتان و یک لپ‌تاپ. به آهستگی رشد کنید و بینید چه چیزی درست است، از رشد ناگهانی بیش از اندازه نیز پرهیز کنید، چون باعث می‌شود از اندازه مناسب شرکت خود دور شوید. کار را ابتدا با خودتان شروع کنید، از اینکه یکی از اهداف شما داشتن کسب و کاری کوچک است نترسید. هرکس که کسب‌وکار پایدار و سودآوری را اداره می‌کند، باید به آن افتخار کنید.

   به کار زیاد نیز اعتیاد نداشته باشید. کار زیاد، یعنی هیچ. کار بیش از اندازه به معنای گرفتن نتایج بیشتر نیست. فقط به این معنا است که شما بیشتر کار می‌کنید. کار کردن زیاد برابر با این نیست که شما بهره‌وری بیشتری دارید. اگر همه چیز شما کار باشد، بعید است بتوانید قضاوت درستی داشته باشید. هیچ کس در خستگی نمی‌تواند تصمیم‌های دقیقی اتخاذ کند. شاید برای شما چنین شرایطی پیش آمده باشد. قهرمان واقعی کسی است که به موقع به خانه می رود، چرا که روش سریع تری برای انجام به موقع کارهای خود یافته است.

وقتی از بالا به مشکلات و درگیری‌ها و مشغولیت‌های ذهنی نگاه کنید راه‌حل‌های بهتری پیدا خواهید کرد.

   در نهایت هر کسی باید تشویق شود کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کند. شما فقط نیازمند یک ایده، مقداری اعتمادبه‌نفس و حرکتی برای شروع هستید.

پس شروع کنید. شما می‌توانید. خواستن، توانستن است دوست ارزشمندم.

هر روز بهترین خود باشیم

سمیرابراهوئی

برای انتشار در شبکه های اجتماعی از دکمه های روبه رو استفاده کنید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در skype
سمیرا براهوئی

سمیرا براهوئی

مدرس شخصیت شناسی و توسعه فردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *